Профнастил

Основні кольори полімерного покриття

1014
1015
1018
3005
3011
5005
6005
7004
8017
9003
9006

Профнастил – будівельний матеріал, що представляє собою металевий оцинкований лист з хвилястим профілюванням. Такий матеріал є досить універсальним і має широкий спектр застосування, від парканів до покрівлі. В залежності від ознак та характеристики профілю матеріал можна класифікувати в різні групи.

За формую профілю:

 • трапецеїдальний;
 • хвилеподібний.

За сферою застосування:

 • Профнастил несучий (Н) – має найвищу хвилю і товщину листа, призначений для зведення опорних конструкцій та несучих перекриттів.
 • Профнастил стіновий (ПС) – один з найтонших видів профілю, застосовується для зведення тимчасових або підсобних конструкцій. Цей вид профілю не передбачає навантаження, використовується для огородження та оздоблення фасадів.
 • Універсальний профнастил – до цього виду відносяться профілі з декількома маркуваннями: НС – несуче-стіновий, ПК – профнастил покрівельний, МП – багатофункціональний профнастил.

Цифри, що вказуються після буквеного маркування позначають висоту перфорації, а відповідно, дають уяву про жорсткість матеріалу.

За видом покриття:

 • Оцинкований. Має високу стійкість до корозії та нижчу ціну, часто використовується як «чорновий» або тимчасовий матеріал.
 • З полімерним покриттям. За рахунок полімерів має вищі показники корозостійкості, часто використовується для декоративного оздоблення споруд.

Обираючи профнастил в якості дахового покриття слід враховувати низку факторів.

 • Товщина листа. Показник від якого напряму залежить строк служби покрівлі. Не варто використовувати для даху профлист товщиною менше 0,5 мм. Також варто пам’ятати, що товщина листа впливає на його вагу, а відповідно на навантаження, яке лист створює на опори.
 • Наявність додаткового профілювання по краю листа, його ще називають капілярною канавкою. Наноситься при виробництві листа, покращує стікання води та підвищує гідроізоляційні властивості даху.
 • Розміри листа і ширина хвилі для кожного виду профлиста передбачені ДСТУ та мають відповідати вимогам профільних документів. Також ці параметри впливають на розрахунок кількості матеріалу та вартості проєкту в цілому.
 • Оцінка антикорозійного й захисного покриття впливає на те, наскільки довговічним та надійним буде дах. Варто звернути увагу, що щільність цинкового покриття має відповідати технічним умовам Держстандарту.

Обираючи вид профнастилу варто враховувати рельєф даху, кількість схилів, кути нахилу покрівлі, наявність виступаючих декоративних та додаткових елементів. Важливу роль відіграє сама споруда, дах якої планується перекривати. Закономірно, що для покрівлі будинку та навісу над ґанком вимоги до матеріалу будуть відрізнятися.

Якщо у вас залишилися питання або сумніви – наші спеціалісти завжди з радістю проконсультують вас з усіх питань.

Потрібна професійна консультація?

Чи є якісь запитання? Ми готові допомогти!