Водостічні системи

Водостічні системи

Планування системи водовідводу води є важливим при проектуванні даху. Завдяки централізованій системі водовідведення вода направлено стікає до ринв. Тим самим забезпечується збереження фундаменту, опорних конструкцій та оздоблювального покриття будинку від раннього зносу. Окрім того, облаштована система водовідведення може доповнювати естетичний вигляд споруди.

При проектуванні системи водовідводу варто враховувати архітектуру покрівлі, матеріали з яких вона зроблена та особливості погодних умов регіону. Також у системі водовідведення варто врахувати снігозатримуючі елементи та заходи антизледеніння.

На сьогодні водостічні системи нагадують конструктор з безліччю деталей. Хоча кожна деталь виготовляється відповідно до регламентуючих документів та має чіткі розміри. Великий вибір  форм дає змогу зібрати конструкції будь-якого розміру да задовольнити найвибагливіші потреби.

Розрахунок комплектації системи водовідведення здійснюється з врахуванням низки параметрів. Серед  першочергових є площа даху, кут похилу, кількість опорних точок для водостоків.

Обираючи матеріал, з якого виготовлена система водовідведення важливо врахувати всі плюси та мінуси конкретного матеріалу та особливості будівлі.

Матеріали водостічних систем

На сьогодні виробники пропонують два види матеріалу для водостоків: полівінілхлорид або метал з цинковим та полімерним покриттям. В кожного з них є свої переваги та недоліки.

Почнемо з пластику. Основною перевагою цього матеріалу є доступна ціна. Пластик менш схильний до негативного впливу ультрафіолету, простий при монтажі та може збиратися за допомогою спеціального клею. Також пластик стійкий до хімічних та механічних пошкоджень.

До недоліків ПВХ-пластику можна віднести здатність розширюватися при зміні температур. Ця особливість не дає можливості жорсткого закріплення, що може призвести до деформації при навантаженні.

Металеві системи водовідведення характеризуються міцністю та надійністю. Жолоби з металу передбачають жорстке кріплення конструкції, витримують більш різку зміну температур та навантаження.

Обираючи металеві конструкції пам’ятати, що вони вразливі перед механічними ушкодженнями і в місцях подряпин з часом буде з’являтися іржа. Також до мінусів металу можна віднести його високу ціну та особливості монтажу.

Важливо пам’ятати, що в догляду та профілактики потребує будь-яка система, не залежно від матеріалу. Варто завчасно подбати про оснащення водостоків дрібнокомірчастою сіткою для уникнення засмічень. Встановлення снігозатримуючих елементів допоможе уникнути зайвих навантажень.

Потрібна професійна консультація?

Чи є якісь запитання? Ми готові допомогти!