Название
Схема профиля
Применение
Схема ключа
Название
H-75
Схема профиля
Применение
Кровля Несъемная опалубка
Схема ключа

Сфера застосування і призначення покрівельного профнастилу

Вибір профнастилу на дах починається з визначення місця його установки. Саме воно служить відправною точкою і визначає критерії відбору листа і, в кінцевому підсумку, вартість проекту.

Профнастил в силу своїх високих експлуатаційних якостей і розумною ціною, застосовується в якості покрівельного матеріалу в приватному будівництві для:

 • дачних, заміських будинків, котеджів;
 • гаража і господарських будівель;
 • альтанки, веранди, навісів;
 • тимчасових будівель.

Природно, що і вимоги при виборі даху для кожного з об’єктів будуть відрізнятися. Наприклад, при виборі профнастилу на житловий будинок, потрібно врахувати площа покриття, конфігурацію покрівлі, кількість скатів, середньорічну норму опадів, складність монтажу, складність заміни листа та інші фактори.

У той же час, дах навісу над ґанком або вхідними дверима може бути зроблена з більш дешевого або практичного матеріалу. Невелика площа забезпечує високу ремонтопридатність покрівлі, а рівень опадів не робить на дах істотного впливу

Висота хвилі профнастилу

Якщо вибір профнастилу на паркан або на стіну починається з вивчення видів покриття, то для покрівельного, головним параметром стане висота хвилі, яка визначає два важливих параметри:

 • жорсткість;
 • пропускна спроможність.

Обидва значення безпосередньо впливають на термін і якість служби даху з профнастилу. Чим більше хвиля, тим більше жорсткість і пропускна здатність, але тим дорожче вартість покрівлі. Щоб зрозуміти, який профнастил потрібен на дах, необхідно врахувати кут нахилу і площа скатів.

Відмінні властивості покрівельного профнастилу:

 • всі види профнастилу призначені для установки на дах мають висоту хвилі понад 20 мм. Більш глибоке профілювання нівелює можливість попадання води під лист;
 • оскільки покрівельний профнастил призначений для установки на дах, цим пояснюється його конфігурація. На відміну від стінового, він має більш широкий низ хвилі, що забезпечує вільний стік води і збільшує пропускну здатність покрівлі;
 • потрібно облік кута нахилу поверхні, призначеної для накривання. Чим менше ухил покрівлі, тим вищою повинна бути висота хвилі профнастилу;
  кут нахилу визначає величину нахлеста; При установці високоволнового профнастилу на дах з невеликим кутом нахилу необхідно забезпечити нахлест в одну хвилю. При установці мелковолновой – відсутність високої хвилі можна нівелювати перетином в дві хвилі. Варто відзначити, що це істотно збільшує вартість даху з профнастилу. Поздовжнє накладення також залежить від кута нахилу і вимагає дотримання тих же розрахунків при перекритті, чим менше кут – тим більше величина перехлеста.
 • наявність капілярної канавки. Вона служить додатковим бар’єром, що перешкоджає попаданню талої та дощової води під профільований лист, а також для захисту від конденсату, який з’являється при перепаді температур. При цьому, канавка не є панацеєю, і не врятує дах від затікання при неправильному виборі висоти хвилі Капілярна канавка профілюється уздовж всього профлиста. При монтажі вона закривається накривні хвилею наступного листа металопрофілю. Виробники пропонують різні види профнастилу з довжиною хвилі від 20 до 114 мм. При цьому в приватному будівництві рідко застосовується профнастил з висотою хвилі понад 44 мм.

Нужна профессиональная консультация?

Есть вопросы? Мы готовы помочь!